Przeniesienie kredytu gotówkowego do innego banku

Do innego banku przenieść możemy właściwie każdy zaciągnięty kredyt, bez względu czy jest to kredyt konsumpcyjny, czy też hipoteczny, czy na jakiś inny dowolny cel. Procedura i warunki mogą się jednak nieco różnić, nie tylko w zależności od samej formy kredytu, ale także od polityki banku, nie tylko tego, do którego kredyt chcemy przenieść, ale przede wszystkim tego w którym był on zaciągnięty. Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny, ulega on tak zwanemu refinansowaniu, co oznacza dokładnie tyle co fakt, iż bank do którego chcemy przenieść zobowiązanie spłaca nasze dotychczasowe długi i tym samym to on staje się naszym wierzycielem, a co za tym idzie nabywa praw do nieruchomości na którą kredyt był zaciągnięty. Kluczowym argumentem, aby dokonać refinansowania kredytu hipotecznego jest niższa marża.

Przeniesienie karty kredytowej

Najprostszą operacją przeniesienia długu do innego banku jest przeniesienie karty kredytowej, aby tego dokonać wystarczy jedynie wypełnić wniosek o kartę w nowym banku i to właściwie wszystko. Aby przenieść kredyt do nowego banku w pierwszej kolejności należy zapoznać się z jego ofertą, sprawdzić oprocentowanie i prowizję, nie należy robić tego z nieuzasadnionych przyczyn, ponieważ może okazać się, że tylko straciliśmy na tym czas i co najważniejsze pieniądze. Dopiero kiedy upewnimy się, iż bank do którego chcemy przenieść kredyt ma lepszą ofertę, możemy udać się do banku, w którym do tej pory posiadamy kredyt i wyrazić chęć przeniesienia go do innego banku. Czasami zdarza się, że bank z lęku przed utratą kredytu może zaproponować nam niższe jego oprocentowanie, lub jakieś inne promocje.

Należy wtedy na spokojnie przemyśleć i przekalkulować co będzie dla nas i naszego budżetu bardziej opłacalne. Zwłaszcza, że w przypadku przeniesienia kredytu musimy ponieść jeszcze raz pewne koszta, jakimi są na przykład prowizja, którą raz już zapłaciliśmy, a teraz będziemy nią obciążeni po raz kolejny. Należy więc dobrze przemyśleć decyzję o przeniesieniu kredytu do innego banku, bo choć w większości przypadków może zapewnić nam to niższą miesięczną ratę, to jednocześnie wydłuży czas spłaty i mimo wielu formalności wyjdziemy na "zero"