Ważne jest jednak, abyś zrozumiał, ile musiałbyś zapłacić całkowicie za spłatę pożyczki. W przypadku przeniesienia  pożyczki na konsolidację zadłużenia na dłuższy czas, należałoby zapłacić znacznie więcej odsetek, a tym samym całkowita kwota zadłużenia również wzrośnie.

Dlatego zawsze nie zaleca się konsolidacji niezabezpieczonych długów, takich jak pożyczki osobiste lub długi z kart kredytowych, ani pożyczki, która zabezpieczałaby długi wobec domu. Ponieważ, jeśli wpadniesz w kłopoty z płatnościami w przyszłości, narazisz się na ryzyko przejęcia domu.

Czy ta pożyczka pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze?

Faktem jest, że gdy ktoś ubiega się o pożyczkę na konsolidację zadłużenia, dochodzi do pewnego punktu, w którym zostaje przytłoczony obecną sytuacją finansową. Chociaż ten proces jest całkowicie kuszący, nie można wymagać, aby ten proces mógł pomóc w oszczędzaniu pieniędzy. Stopy procentowe tego procesu mogą wydawać się całkiem atrakcyjne na początku, ponieważ stopy procentowe są dość niskie. Ale chociaż ktoś będzie korzystał z niskiej stopy procentowej przez dłuższy okres czasu, może płacić podobną ilość twardej gotówki, jeśli nie więcej.

Czy konsolidacja zadłużenia jest odpowiednim rozwiązaniem? Przede wszystkim konsolidacja zadłużenia może poprawić ratingi kredytowe w ciągu kilku lat, co może być szybkim rozwiązaniem.