Wyszukiwarki kredytów samochodowych

Wyszukiwarki kredytowe działają podobnie jak porównywarki, z tą jednak różnicą, że przedstawiają one dane zgodne z aktualnymi potrzebami Klienta. Żeby z nich skorzystać, należy przede wszystkim wprowadzić interesującą nas kwotę, ewentualny wkład własny i oczekiwany czas spłaty kredytu (najczęściej podawany w miesiącach). Z wyszukiwarki kredytowej warto skorzystać, gdy już podjęliśmy decyzję co do zasadności konkretnego kredytu, ale nie mamy pewności, która z wybranych ofert będzie dla nas najlepsza.

Rankingi kredytów samochodowych

Rankingi "samochodówek" to zestawienia, w ramach których przedstawia się poszczególne oferty kredytów samochodowych. Rankingi te mają formę statyczną. Oznacza to, że przedstawione w nich informacje nie zmieniają się pod wpływem danych podanych np. przez Klienta w formularzu. Są one po prostu oceną podmiotu zewnętrznego, który – co ważne – nie zawsze musi być rzetelny i bezstronny. Niestety bardzo często rankingi są przedstawione w ten sposób, by zainteresować Klienta konkretną ofertą wybranego banku.

Podsumowanie

Istnieje szereg narzędzi, dzięki którym można sprawdzić opłacalność poszczególnych ofert kredytów samochodowych, lub też porównać je ze sobą. Niestety, nie zawsze są one wiarygodne. Dlatego mądrze postępuje ten kredytobiorca, który korzysta z kilku baz danych jednocześnie. Oczywiście należy przy tym zwracać uwagę na miesiąc, którego aktualne rankingi dotyczą.