Koszty całkowite kredytów gotówkowych

Co to jest koszt całkowity kredytu gotówkowego ? Na całkowity koszt kredytu składają się: odsetki (zarobek banku), prowizja, koszty dodatkowe oraz rata kapitałowa (część spłacanej pożyczki). To z kolei składa się na ratę pożyczki. Aby łatwo było porównać kredyty gotówkowe pomiędzy sobą istnieją wskaźniki takie jak koszt całkowity oraz RRSO. Koszt całkowity to wszystkie koszty, jakie poniesiemy biorąc daną pożyczkę, natomiast RRSO to realna roczna stopa oprocentowania – im jest ona niższa, tym korzystniej dla kredytobiorców. Dla osób zainteresowanych pożyczkami gotówkowymi, istnieją specjalne strony internetowe, gdzie znajdują się kalkulatory (wpisujemy wysokość kredytu i czas spłaty) i porównywarki wyników kalkulatorów. System tworzy porównania takich kredytów ze względu na koszty całkowite oraz RRSO. Dzięki powyższym rozwiązaniom, łatwo jest znaleźć najtańszy kredyt na rynku. Jest to bardzo komfortowa opcja dla ludzi w każdym wieku.

Promocje przy zaciąganiu kredytów gotówkowych

Jakie obecnie można promocje uzyskać podczas zaciągania kredytu gotówkowego ? Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ opcji jest naprawdę dużo. Część parabanków, oferuje pierwszą pożyczkę za darmo. Przykładowo pożyczamy 1000 zł i po dwóch miesiącach również oddajemy 1000 zł. Dzięki temu koszty są zerowe, oddajemy tylko tyle ile pożyczaliśmy. Jeżeli ktoś potrzebuje pieniędzy na dłuższy czas, to banki również mają bardzo dobre oferty. Obecnie oprocentowanie waha się w granicach 7%, a więc pożyczki są bardzo tanie. Warto powiedzieć, że banki oferują również odroczenie czasu spłaty oraz spłatę części rat za nas. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ zazwyczaj wiąże się ona z pozostaniem większej gotówki w naszych portfelach. Niewielka pożyczka jeszcze nikomu nie zaszkodziła, dlatego warto już teraz zainteresować się omawianym tematem. Jak sama nazwa wskazuje, kredyt tego typu udzielane są w formie gotówki, dlatego aby iść na rękę klientom, banki oraz parabanki umożliwiają dostarczenie pieniędzy do naszego domu.

Zobacz także:  Jaką rolę odgrywa zdolność kredytowa przy kredytach gotówkowych?

Kredyty gotówkowe – gdzie znaleźć poszczególne firmy ?

Gdzie działają banki oraz parabanki ? Większość z tych instytucji finansowych posiada swoje placówki lub przedstawicieli w prawie wszystkich miastach Polski. Dzięki temu zawsze możemy się udać do takiej firmy osobiście. Jest to z pewnością dobra opcja dla osób starszych, które nie posługują się zbyt dobrze internetem. Dla pozostałych osób, istnieją strony internetowe, gdzie łatwo można uzyskać pożyczkę gotówkową. Oczywiście pieniądze możemy dostać w placówce danej instytucji finansowej lub przelewem na nasze konto bankowe. Jak już zostało wcześniej wspomniane, takie firmy udzielają również kredytów gotówkowych, z dowozem pieniędzy do naszego domu. Jest to często o wiele lepsza opcja niż pożyczanie pieniędzy od rodziny lub znajomych. Można dzięki temu uniknąć niepotrzebnych pretensji i problemów.