Lokaty jednodniowe

Bardzo ciekawymi równie popularnym sposobem na oszczędzanie swoich pieniędzy są lokaty jednodniowe. Z pewnością każdy słyszał o tego typu produkcie jednak nie każdy wie na czym polega taka lokata i jak ona działa. Już sama nazwa wskazuje na jakich zasadach działa lokata jednodniowa., jest ona zakładana tylko na jeden dzień czyli inaczej na 24 godziny. Lokaty te coraz częściej wprowadzana są do banków ponieważ coraz więcej osób interesuje się tym produktem. Forma ta jest korzystna i coraz bardziej popularna w śród klientów. Jednego dnia wkładamy do banku kilka złotych a już na drugi dzień mamy więcej pieniędzy na swoim koncie bonowym . Zasady działania takiej lokaty są bardzo proste, zakładamy ją jednego dnia a następnego dnia jest ona odnawiana. Co do odsetek naliczane są one każdego dnia i doliczane są do kwoty lokaty jednodniowej.

Co daje lokata jednodniowa

Lokata jednodniowa podobnie jak wszystkie pozostałe ma swoje korzyści i co więcej w jej przypadku mamy możliwość uniknięcia podatku belki. Jak się okazuje zgodni z prawem jeżeli kwota odsetek nie przekracza kwoty 2,49 złotych nie pobiera się od tej kwoty podatku, zwolnienie to jest legalne i zgodne z prawem. Dużą zaletą takiej lokaty jest również ich oprocentowanie i jest ono uzależnione od wielkości pieniędzy jakie zamierzamy ulokować na lokacie. Jeżeli kwota ta jest duża bank z pewnością zaoferuje nam dużo korzystniejsze warunki i wyższe oprocentowanie i tym samym na takiej lokacie sporo zarobimy. Niektóre banki mają ustaloną kwotę minimalną jaką musimy wpłacić na lokatę i z reguły wynosi ona tysiąc złotych. Warunki te jednak często się zmieniają. Lokaty jednodniowe dostępne są w wielu bankach dzięki czemu praktycznie każdy może z nich skorzystać. Co więcej tak samo szybko jak szybko ją założymy możemy ją również zerwać i nie utracimy przy tym zgromadzonych odsetek. Nie będziemy musieli również zamartwiać się dodatkowymi kosztami jaki są zazwyczaj związane z uruchomieniem lokaty jednodniowej.

Co to takiego podatek belki

Podatek belki to inaczej podatek od dochodów kapitałowych. Jest zryczałtowany podatek dochodowy jaki opłacają osoby fizyczne. Podatek ten reguluje Ustawa z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych. W Polsce ten podatek wprowadzono w 2002 roku. Zrobił to wówczas minister finansów Marek Belka i stąd pochodzi nazwa podatku Belka. Podatek płacony jest od przychodów i obejmuje odsetki od pożyczek, wkładów oszczędnościowych oraz środków zgromadzonych na rachunkach bankowych. Jest to chyba jeden z najbardziej denerwujących podatków w Polsce.