Lokaty od 200 zł.

Lokaty bankowe to bardzo innowacyjna forma przetrzymywania oszczędności, która pozwala nam na zarabianie przez nic nie robienie. Czy rzeczywiście jest to możliwe? Oczywiście! Dlaczego tak jest i skąd się biorą nasze pieniądze? Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że instytucje bankowe nie tylko przetrzymują nasze pieniądze, ale również inwestują je na giełdzie. Można to zatem wytłumaczyć trywialnie w ten sposób – za to, że pożyczamy bankowi nasze pieniądze na wybrany okres (lokata terminowa) dostajemy zwrot pieniędzy plus wcześniej ustalone oprocentowanie. Dzisiaj lokata bankowa jest bardzo ciekawym produktem, który daje nam szansę na zarobienie pieniędzy w prosty i jednocześnie szybki sposób. Wystarczy tylko mieć odpowiednia kwotę. I pojawia się pytanie – ile potrzebujemy oszczędności aby móc otworzyć lokatę? Teoretycznie większość banków życzy sobie minimalnych wpłat w wysokości 1000 złotych lub 500 złotych. Okazuje się jednak, że niektórzy chcą znacznie mniej. Oczywiście wtedy mniej zarobimy ale zawsze będzie to więcej niż zero złotych.

Lokata od 200 złotych

Lokata expander to lokata przeznaczona dla osób, które mają oszczędności mniejszego rzędu. Nie zawsze musimy mieć na swoim koncie wolne 1000 złotych, czy nawet 500. w ty przypadku już od 200 złotych możemy otworzyć lokatę, która będzie oprocentowana na 4,6 procent. Lokata ta jest lokatą terminową, trzymiesięczną. Jednak w ciągu tego czasu zarobimy zalewie 9,20 złotych. Expander ma jednak swoje wymogi co do klienta. Skorzystanie z oferty „Podwójny Zysk” zmusza nas do zawarcia umowy dot. produktu finansowego ubezpieczeniowo-finansowego z regularną wpłatą w wysokości minimum 200 złotych miesięcznie oraz zainwestowanie własnych środków w lokatę terminową na 3, 6 lub 12 miesięcy. Zysk z lokaty jest powiększony o wypłacany bonus wynoszący 125 procent zadeklarowanej miesięcznej wpłaty w produkty inwestycyjno-ubezpieczeniowe. Mamy zatem porządną lokatę z bonusem, która zasługuje na zapoznanie. Jak widać od 200 złotych również można oszczędzać, ale jest to nieco bardziej skomplikowane niż zwykła lokata.

Jak dokonujemy wpłaty?

Często pytamy w banku o wpłaty na lokaty. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj lokaty wybraliśmy. Jeśli jest to lokata internetowa, nie będziemy mieć problemu z wpłaceniem naszych pieniędzy. Internetowa lokata pozwala nam na szybkie wpłacenie gotówki przez internet. Zatem nie musimy biegać do placówki banku aby lokata zaczęła działać. Coraz więcej osób korzysta z tego rodzaju rozwiązań. Informatyka daje nam bardzo wiele możliwości, również tych związanych bezpośrednio z finansami oraz inwestowaniem. Nie musimy zatem nawet wychodzić z domu aby stać się właścicielami dobrej lokaty na lata. Oszczędzanie nie musi być związane z kolejkami w banku oraz stresem. Wpłacamy i dokładnie wiemy ile dostaniemy pieniędzy pod koniec lokaty.